Granule, konzervy nebo domácí strava?

Dostupná veganská krmiva jsou nutričně vyvážená a měla by obsahovat všechny živiny, které pes potřebuje
 
Mnoha lidem se ale nelíbí představa, že by měl jejich pes jíst po celý svůj život (pouze) granule. Je jistě možné připravovat mu jídlo doma a má to hned několik výhod: víte, co přesně váš pes jí, znáte kvalitu a poměr jednotlivých látek, jídlo je čerstvé a bez zbytečných konzervantů. 
 
Takový způsob krmení má ovšem také celou řadu (zcela zásadních) nevýhod a může být mnohdy pro zdraví pejska dokonce nebezpečný, a to ať se jedná o stravu masitou či bezmasou. U stravy připravované doma je totiž zapotřebí, aby „kuchař“ znal dokonale všechny nutriční potřeby pejska
 
Vzhledem ke složitosti této problematiky (navíc pokud je pejsek krmen výhradně rostlinnou stravou) se tak snadno může stát, že ve stravě chybí nějaké důležité živiny. 
 
Pokud se tedy rozhodnete i přes všechna rizika připravovat pro svého pejska domácí stravu, je nanejvýš vhodné si zjistit co nejvíce informací o správné veganské výživě psa, o všech makro a mikroživinách, které potřebuje, včetně jejich množství a především nezapomenout na ty látky, u nichž se doporučuje suplementace.
 
Pro méně zkušené nebo časově vytížené psí "majitele" se často jeví jako ideální řešení kombinace granulí (konzerv) a příkrmů (inspiraci můžete najít v našich receptech).